Apteczki samochodowe

Apteczka pierwszej pomocy jest zazwyczaj małych rozmiarów. W niej umieszcza się środki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

W takiej apteczce mogą odkryćodszukać się również leki, których jej posiadacz potrzebuje. Na przykład apteczka osobista osoby chorej na cukrzycę i przyjmującej insulinę za każdym razem zawiera środki, które w stanach obniżonego lub podwyższonego poziomu cukru mogą poprawiać jego poziom. O ile posiada się małe dzieci i wybiera się z nimi na dłuższą trasę, to w apteczce powinny znaleźć się środki, które zapobiegną chorobie lokomocyjnej.
Indywidualnie powinna być też komponowana apteczka na wyprawa. W takiej z pewnością powinny wyszukać się niezbędne materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe. Do takiej można spakować także środki na biegunkę czy preparaty zabezpieczające przed komarami czy kleszczami. W takich przypadkach wyposażenie apteczki zależy od tego, kto ma z niej skorzystać i w dokąd odbywa się określony wyjazd. Apteczka osobista jest koniecznym elementem wyposażenia podczas wypadów zagranicznych. Wtedy w każdym momencie należałoby posiadać ze sobą leki, które przyjmuje się na stale i takie na wszelki wypadek. Podobne nie zawsze uda się zdobyć za granica, więc nie gorzej jest mieć swoje prywatne. Apteczka biurowa najczęściej nie jest bogato wyposażona, bo jej skład jest raczej tradycyjny. Tak jak w przypadku każdej innej apteczki znajdują się w niej materiały pierwszej pomocy. Apteczki biurowe, osobiste czy samochodowe mogą być zrobione z plastik albo tkaniny. Każda z nich tak samo spełnia własne zadanie.
Dodatkowe informacje: apteczka na wyjazd.