Blog dla dojrzałych mężczyzn

Mężczyźni kiedy osiągają w swoim życiu tak zwany wiek średni, a jest to okres po 40-stych urodzinach, przeżywają chociaż naturalnie nie wszyscy, tak zwany kryzys wymienionego powyżej wieku średniego. Najczęściej w tym momencie dzieci już nie wymagają takiego zachodu jak wcześniej, praca staje się nudna, zaczynają się przydarzać w tym okresie czasu co raz częstsze wahania nastroju. Oprócz tego facet 40 plus może czuć się już mniej atrakcyjny, ponieważ tu i ówdzie przybyło dodatkowych kilogramów czy również włosy się przerzedziły albo ich niema.

Czterdziestoletni mężczyzna w związku z tym woli się na silę odmłodzić, zaczyna się całkiem inaczej ubierać, uprawić intensywnie sport i w tym ogólnie rzecz ujmując nie ma nic złego. Sport to zdrowie, chociaż jeżeli facet w tym czasie życia zaczyna intensywnie biegać, a przedtem nigdy ze sportem nie miał nic wspólnego, to może się to skończyć mniejszą lub większą kontuzją.
Gorzej sytuacja w sytuacji mężczyzny w tym wieku wygląda, gdy zaczyna on się zachowywać w sposób nieodpowiedzialny. Kończy swój związek małżeński wiążąc się z dużo młodszą partnerką albo popada w rożnego rodzaju nałogi. Wiąże się to z obniżoną samooceną, którą sobie w ten sposób rekompensuje, pozyskując młodszą dziewczynę czy również stosując w nadmiernych ilościach alkohol łagodzi. Czas ten można natomiast przejść bezboleśnie. Dzieci są już w zdecydowanej większości przypadków dorosłe lub prawie dorosłe, więc trzeba teraz pielęgnować miłość do własnej żony, wyjeżdżać na przykład wspólnie w ciekawe miejsca. Jest to także chwila, ażeby podjąć naukę chociażby języków obcych, rozwijać się w wielu aspektach, nie tylko sportowych niemniej jednak również intelektualnych.

Sprawdź tutaj: facet po 40.