Co to za telefon

Coraz częściej podświadomie zaznaczamy potwierdzenie marketingową na przetwarzanie swoich danych, takich jak numer telefonu , a oprócz tego adres e-mail. W wielu przypadkach przygotowujemy to podświadomie. Zamawiając coś przez internet, zakładając konto na danych serwisach lub szukając kredytów albo innych usług.

Po tej zgodzie zaczynają się telefony. Rano, wieczorem i po południu. Z każdej strony odbierasz telefon i słyszysz: Dzień odpowiedni z tej strony ….. Dzwonię, ponieważ wygrał Pan w konkursie. Rozmowa będzie nagrywana. Nie wiem, czy wśród nas jest ktoś, kto przenigdy tego nie słyszał. Na dodatek, coraz w dodatku oszustów dzwoni z dziwnych numerów, by naciągnąć cię na wysokie rachunki. Aby uniknąć rozczarowań, musimy z uwagą sprawdzić czyj to numer i kto dzwoni. Gdzie sprawdzać takie rzeczy, skąd mam wiedzieć do kogo należy nieznany numer? Odpowiedź znajdziecie w sieci. Wystarczy wpisać wcześniejsze pytania, jak przykładowo – czyj to numer – w wyszukiwarkę internetową, dodać numer telefonu i dostaniemy odpowiedzi od innych internautów, do których dzwonił potencjalny nieznajomych. O ile jakiś nieznany numer nęka Cię od dłuższego czas, trzy rozwiązania:
– po pierwsze nie odbierać aż sam odpuści
– zablokuj numer korzystając z stosownej funkcji w telefonie
– dowiedz się kto jest administratorem bazy z Twoim numerem telefonu, skontaktuj się z nim i wycofaj własną zgodę. Przed zaakceptowaniem niektórych nieznanych regulaminów, przeczytaj z dokładnością na, co wyrażasz zgodę. Uniknie to wielu niemiłych sytuacji , a ponadto zbędnych nerwów.
Polecana strona: nieznany numer.