Co zrobić aby strona była popularniejsza?

Wartościowe linki czy także spam? Chcąc reklamować swoją stronę internetową bardzo w wielu sytuacjach używa się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i o ile zostanie właściwie zaprojektowany to na pewno pozwoli zyskać bardzo wielu potencjalnych klientów. Jednakże bardzo istotną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO oraz w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najlepiej ważną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technologia zdobywania linków tym większa szansa na uzyskanie kar od google. Technologie zasadniczo dzielą się na 2 najpopularniejsze: spamowanie oraz linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu nieznacznych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy także fora tematyczne różnego rodzaju. Jednak na nieszczęście znacząca większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Jednak tego rodzaju linki mają przewagę gdyż nie potrzeba ich wiele. Wystarczy tylko linków, by zyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta metoda jest bardzo popularna pomiędzy wielu osób.
Spam
Jest to metoda, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z w praktyce dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie polecam wtedy także przemyśleć czy uzyskany link jest bardzo dobry czy także raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas w praktyce wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy też zupełnie innych krajów. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko co tylko się da i jest linkiem. Jednak na nieszczęście to podejście może powodować zyskanie kar od Wyszukiwarkę.
Zobacz również: strony zapleczowe na blogach.