Czy wszędzie można zainstalować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe jest wyjściem korzystnym pod wieloma względami. Głównie powoduje równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. W przypadku zastosowania kaloryferów cyrkulacja powietrza jest znacznie gorsza, co prowadzi w głównej mierze do obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Konsekwencją jest rozprzestrzenianie się kurzu oraz roztoczy. Jeżeli jednak obawiamy się prac budowalnych związanych z montowaniem ogrzewania podłogowego, to jest sposób, aby ich uniknąć. Rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie wymagania skuwania posadzek oraz podłóg.
Co jeszcze należy mieć świadomość tego na temat ogrzewania podłogowego frezowanego?
Jest to system grzewczym, którego instalacja przebiega bardzo szybka. I co równie ważne – jest możliwa w budynkach już ukończonych oraz zamieszkałych. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem, który nie wymaga skuwania posadzek. Frezowanie polega na wycinaniu małych rowków, około dwucentymetrowych, w których są instalowane rurki grzewcze. Tradycyjnie należy najpierw skuć posadzkę, rozłożyć na podłożu rurki, a następnie je zalać. Zakres prac jest zatem znacznie większy, co oczywiście oznacza, że trwają one dłużej. W przypadku ogrzewania podłogowego frezowanego prace przebiegają nie tylko i wyłącznie bardzo szybko, ale również bezpiecznie dla domowników. Pył, który powstaje w czasie frezowania, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, zatem nie rozprzestrzenia się po domu, zanieczyszczając różnorakie powierzchnie.
Zobacz: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.