Dobrze zaprojektowana strona www

Samodzielne projektowanie stron www nie jest łatwym misją i wymaga nie tylko i wyłącznie stosownej wiedzy, ale także dużego doświadczenia w tej kategorii. Jeśli strona ma spełniać wszystkie wymagania i odpowiadać obowiązującym trendom, lepiej zdać się na pomoc specjalistów. Firma, która się tego podejmie, powinna rozpocząć pracę od szczegółowego prześledzenia profilu działalności swojego klienta.

Dzięki temu uzyska informacje, kto ma być głównym odbiorcą tworzonej witryny, jakie treści powinny się na niej znaleźć i jaki element kampanii marketingowej ma stanowić.
Po uzyskaniu tych danych można przystąpić do sporządzenia wstępnego projektu, na start na papierze, rozpisanego na poszczególne etapy prac i uwzględniającego wszystkie oczekiwania klienta. Kolejnym krokiem, jaki obejmuje projektowanie stron www, jest zbudowanie jej projektu graficznego, co z kolei wymaga dużych zdolności plastycznych i umiejętności obsługi kodu takiego jak Photoshop. Gotowy projekt trafia do zespołu zajmującego się kodowaniem, a poszczególne jego części zostają połączone w jedną funkcjonalną całość. Kod źródłowy witryny powstaje w języku HTML 5, z dodatkiem programów odpowiadających między innymi za formularze kontaktowe czy animowane menu, pisanych w PHP i JavaScript.
Cały proces kończy się dokładnym przetestowaniem witryny, wyeliminowaniem wszystkim znalezionych błędów i kiedy funkcjonuje ona bez zarzutu, to projektowanie witryn internetowych można uznać za zakończone. Natomiast dosłownie najlepiej stworzona strona nie będzie widoczna w sieci w gronie wielu jej podobnych, trzeba więc przeprowadzić je pozycjonowanie. Dzięki temu zyska pożądaną przez jej właścicieli popularność i wzrost liczby odwiedzin. W przypadku stron firmowych przekłada się to niemalże w sposób automatyczny na znaczne zyski z oferowanych ich pośrednictwem towarów lub usług.