Jakie hortensje wybrać do ogrodu?

Urządzanie ogrodu to prawdziwa przyjemność. Należy jednakże wybrać do niego odpowiednie rośliny, które go nie tylko upiększą, ale również dobrze będą sobie radziły w warunkach glebowych. Hortensje ogrodowe są roślinami, które bardzo dobrze sobie radzą w różnorakich warunkach, choćby najbardziej doceniają żyzną glebę oraz stanowiska nasłonecznione.

Są jedną z najczęściej wybieranych roślin do ogrodów. Jest to zasługa walorów estetycznych, jak również dość łatwej uprawy. Warto pamiętać jednakże, że nawet hortensje wymagają stosowania pewnych zasad pielęgnacji. W związku z tym najlepiej się z nimi zaznajomić i pilnie ich przestrzegać, by prezentowały się jak najlepiej w naszym ogrodzie.
Jakie hortensje wybrać do ogrodu?
Bardzo ciekawą odmianą jest Hortensja Phantom, która osiąga do 3 metrów wysokości. Poprzez odpowiednie cięcie może być uformowana w krzew lub wręcz drzewko. Kwitnąć zaczyna już w połowie lipca, a kwiaty utrzymują się na krzewie aż do pierwszych przymrozków. Hortensja Bobo pojawiła się w Europie relatywnie ostatnio, niemniej jednak w tak krótkim czasie już zdążyła podbić serca wszystkich wielbicieli ogrodnictwa. Cechą jedyną w swoim stylu tej odmiany są kwiaty, które przypominają płomienie. Podczas kwitnienia ich kolor zmienia się z białego na różowy. Pędy tej odmiany są bardzo silne, ponieważ utrzymują kwiaty i nie uginają się pod ich ciężarem. Hortensja Moonlight charakteryzuje się kwiatostanem o imponujących rozmiarach. Kwiaty na początku kwitnienia posiadają barwę białą, natomiast wraz z upływem czasu ciemnieją do koloru różowego.

Dodatkowe informacje: Hortensja Phantom.