Katalogi moderowane

Żeby dotrzeć ze swoją stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnych rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niezbyt długim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron www może rządzić się własnymi regułami, warto zatem zacząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie wyborów, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeżeli już charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim posiadacz strony zacznie zatem procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, trzeba się upewnić, czy jest to na pewno bezpłatny katalog witryn internetowych. Sporo z nich daje opcję bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga natomiast wstawienia na dodawanej stronie banera albo linku zwrotnego, informującego, że dana strona internetowa znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie za każdym razem każdemu odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy albo prywatnego posiadacza tej strony. Odpowiednim wyjściem są wówczas darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takim przypadku katalogi zarabiają wyłącznie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, aby właściwie każdy katalog stron internetowych, do którego dodają własną stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Gwarantuje to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi również o to, aby strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To również jedna z priorytetowych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Więcej informacji: katalog stron www.