Nieszczelności w rurociągach – jak wykryć?

Uszkodzenia systemów wodno-kanalizacyjnych, grzewczych czy gazowych zdarzają się bardzo często, zwłaszcza w sytuacji instalacji starych oraz zużytych. Warto wspomnieć, że jeżeli zauważymy niepokojące sygnały świadczące o rozszczelnieniu w systemach rurociągowych, należy jak najszybciej odnaleźć firmę, która oferuje profesjonalne usługi, które polegają na umiejscowienia wycieków.
Lokalizacja wycieków – co warto wiedzieć?
Głównie trzeba uprzytamnić sobie, że lokalizacja wycieków z kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi oraz profesjonalnego sprzętu, który daje możliwość z dużą uwagą namierzyć uszkodzone miejsca w rurociągach.

Bez profesjonalnego sprzętu a także przeszkolonych pracowników nie będziemy w stanie własną pracą zlokalizować wycieków, np w rurach biegnących w podłodze. Pierwszym etapem prac jest wykonanie prób szczelności, które pozwalają namierzyć uszkodzony system rurociągowy. Jednakże to nie koniec, ponieważ w następnej kolejności konieczne jest zlokalizowanie miejsca, które sprawia wyciek. W tym celu stosuje się różnorodne metody a także materiały, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia. Warto wspomnieć również, że pomiary kamerą termowizyjną pozwalają na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury albo rozszczelnienia instalacji, co daje możliwość na szybkie podjęcie naprawy. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia można przystąpić do prac remontowych, które obejmują uszczelnianie kanalizacji. O ile więc podejrzewamy uszkodzenie systemu rurociągowego, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalnej firmy.

Zobacz więcej: lokalizacja wycieków z kanalizacji.