Nowoczesne lampy

Gdy dekorator wnętrz pracuje nad zleconym mu projektem, bardzo w znaczącej liczbie sytuacji wyszukuje inspiracji w sieci. Niekiedy inspiruje się schematami, które już kiedyś stworzył.

Oczywiście nigdy nie powiel ichniejszym, bo prawie każdy taki projekt musi być oryginalny i piękny. Dosłownie jeżeli już upodobania klientów w wielu problemach są zbieżne albo takie same. W każdym takim przypadku należy dokonywać przeróbek, bo inaczej klient mógłby zarzucić projektantowi brak profesjonalizmu. Jeśli w danym pomieszczeniu zastosowano stojące lampy Tom Dixon, to w innym poszukuje się zastosowania dla lamp innego rodzaju lub choćby w innej formie.
W pracy nad takimi schematami uwzględnia się nie tylko panujące w aranżacji wnętrz trendy, niemniej jednak przede wszystkim nadzieja klientów. Jeśli na przykład podobają im się lampy moooi, to takie wprowadza się do projektu o ile zależy im na tym, ażeby z ich mieszkań nie zniknęły rodzinne pamiątki, a tylko zmieniono ichniejszym rodzaj ekspozycji, to takie zalecenia trzeba wziąć pod uwagę. Nie w każdym momencie gdyż ludzie preferują aby ichniejszym mieszkania przerabiać diametralnie. To z całą pewnością dotyczy sytuacji, gdy aranżowanie wnętrz ma dotyczyć tych, które już jakoś są urządzone. Tam, gdzie nie posiada niczego można dowolnie projektować, gdzie umieści się lampy Tom Dixon czy odpowiednie meble. Byleby to zyskało aprobatę zleceniodawcy. W przypadku aranżowania wnętrz urządzonych, sprawa jest bardziej skomplikowana, jednak specjalistyczny architekt wnętrz poradzi sobie z takim zamówieniem bez najmniejszego kłopotu. Tym bardziej, jeżeli już pracuje w danym fachu kilkanaście lat.
Więcej informacji: magis.