Piękne rośliny ozdobne

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko i wyłącznie go dekorują, niemniej jednak również zapewniają odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z familią a także przyjaciółmi. Natomiast ażeby rośliny dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, należy wziąć pod uwagę ich oczekiwania dotyczące gleby czy niezbędnej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w stosownej porze roku, by rosły i cudownie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do omal dwóch metrów wysokości. Dodatkowo, może być szeroka wręcz na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę bardzo często jest wykorzystywana do wykonania żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Pięknie kwitnącą rośliną jest także Budleja trójkolorowa, która osiąga nawet dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają dosłownie do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, nawet do września. Nie ma dużych wymogów glebowych, ale powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. O ile mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze własnego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Sprawdź: Lagerstroemia.