Rzeczoznawca majątkowy

Gdy przychodzi do dystrybucji nieruchomości, którą masz w posiadaniu, warto na początek oszacować jej wartość. To z pozoru proste zadanie, natomiast nie do końca. Nie warto sugerować się zdaniem bliskich, ponieważ Ci nie zawsze mogą posiadać o tym odpowiednie pojęcie.

Dlatego sugerujemy wybrać się z tym zadaniem do specjalisty, ponieważ wykonanie specjalistycznej analizy może sprawić, że sprzedaż własną nieruchomość za bardzo dużo wyższą cenę.
Sprzedaż nieruchomości – wycena
Określanie wartości nieruchomości jest pierwszym i fundamentalnym krokiem, który generuje późniejsze wydarzenia. To dojrzałe podejście, ponieważ uwagi, które możesz otrzymywać zewnątrz, mimo dobrych zamysłów mogą nie być adekwatne. 
Warto sporządzić operat szacunkowy, który jest opinią fachowca. Ponadto jest opinią fachowca sporządzanym wyłącznie w formie pisemnej. Operat zawiera takie informacje, jak określenie celu wyceny, zakres wyceny, opis stanu nieruchomości, podstawę formalną, wynik wyceny a także analizę i charakterystykę rynku nieruchomości, które dana nieruchomość tyczy się.
Taki operat kreuje rzeczoznawca majątkowy. Jest to osoba fizyczna, która posiada w Polsce uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nadane przez Ministra Rozwoju lub jego poprzedników prawnych w odpowiednich trybach ustaw. 
Takie działania pozwolą Ci zobaczyć, ile rzeczywiście posiadana przez Ciebie nieruchomość jest warta a także jak jej cena kształtuje się na tle rynku nieruchomości. Dokonaj tych czynności, ażeby wyjść na transakcji jak najlepiej.

Sprawdź tutaj: rzeczoznawca majątkowy wejherowo