Wycena firmy – komu zlecić?

Jeśli potrzebujemy profesjonalnych usług majątkowych, to zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą biura aktuarialnego, które oferuje między innymi usługi tj. wycena znaku towarowego. Należy pamiętać o tym, że zarówno znak towarowy jak też marka czy też relacje z klientami to tak zwane wartości niematerialne, które zyskują coraz większe znaczenie w sytuacji funkcjonowania firm na rynku.
Usługa wycen majątkowych oraz aktuarialnych – co warto mieć świadomość tego na ten temat?
Usługi w tym zakresie świadczone są przez firmy aktuarialne, które dostosowują własną propozycję do potrzeb różnych grup klientów.

Co za tym idzie, możemy liczyć na usługi takie jak wycena spółki. A dodatkowo są to także usługi powiązane z wyceną przedsiębiorstw reprezentujących różnorakie profile działalności. Są to wyceny dotyczące całych przedsiębiorstw, niemniej jednak również ich części. Takie usługi zlecone są najczęściej w przypadkach, kiedy firma myśli na przykład o wydzieleniu jakiejś zintegrowanej części albo również fuzji. Co więcej dotyczy to również sytuacji takich jak proces likwidacyjny czy także upadłościowy czy także wprowadzenie optymalizacji podatkowej. Warto pamiętać o tym, że biuro aktuarialne świadczy też usługi w zakresie wykonywania wycen rezerw zastosowanych przykładowo na świadczenia dla pracowników. Takie świadczenia mogą przybrać formę na przykład odpraw pośmiertnych, niemniej jednak także różnych form gratyfikacji czy świadczeń medycznych. Dodatkowo możemy również liczyć na wycenę rezerw przeznaczonych na naprawy z tytułu gwarancyjnego.

Sprawdź: wycena przedsiębiorstwa.