Wycena mniejszych i średnich firm

Powinno się pamiętać że w sytuacji przekształcenia firmy albo spółki, trzeba skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakim jest wycena aktuarialna. Jest to wycena przeprowadzona przez profesjonalne biura świadczące usługi finansowe i aktuarialne, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy dostosowują indywidualnie rozwiązania do potrzeb klienta.
Co warto wiedzieć na temat działania biur aktuarialnych?
Głównie są to biura, które oferują kompleksowe a także profesjonalne usługi obejmujące między innymi działania tj. wycena znaku towarowego.

Badania wskazują, że coraz większe znaczenie w biznesie mają wartości niematerialne, które nie mogą być np powielane przez konkurencje, takie jak znaki towarowe czy marki. Dlatego firmy bardzo często korzystają z możliwości, aby firma zewnętrzna przeprowadziła profesjonalną wycenę znaku, która tyczy się zarówno transakcji kupna i sprzedaży, jak także sytuacji, gdy chcemy ustalić opłaty za licencję na użytkowanie danego znaku towarowego. Jednak biuro aktuarialne oferuje też inne usługi. Do najpopularniejszych z pewnością powinno się zaliczyć wycenę wartości prawnych i niematerialnych, na przykład takich jak patenty czy relacje z klientem. W ofercie biur aktuarialnych znajduje się też ocena projektów inwestycyjnych, jak również sporządzanie modeli majątkowych czy wycena dla potrzeb sądowych, która obejmuje wycenę odszkodowań a także wartości majątku. Jak więc widać, biuro aktuarialne oferuje bardzo duży zakres usług, z którego mogą skorzystać zarówno firmy, jak także spółki.

Więcej: usługi aktuarialne.