Co warto zobaczyć w Polsce

W dużej liczbie przypadków wybieramy się na zagraniczne wojaże i potem chwalimy się, czego to myśmy nie widzieli. Tymczasem są również wyjątkowo ciekawe miejsca w Polsce, niektóre bardziej, a inne mniej znane. Sporo miejsc odwiedzanych jest przez turystów z zagranicy.

Dzieje się tak, ponieważ jest coraz lepsza promocja. Dzięki temu turystyka w Polsce rozwija się znakomicie. Warto korzystać i zobaczyć najciekawsze miejsca w Polsce.
Szczególnie polecamy interesujące miejsca na weekend. Dzięki takim niezbyt długim, ale świetnie zaplanowanym wypadom, możemy spostrzec faktycznie interesujące zabytki, ale również miejsca interesujące przyrodniczo. W dużej liczbie przypadków zapominamy, że np. mamy wspaniałe zamki w Polsce. Jednym z największych w Europie jest przecież zamek w Malborku. Ta krzyżacka średnioweczna twierdza i dziś wzbudza zrozumiały podziw rozmachem, ale także niekonwencjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Inny wyjątkowy przykład zamku to podwałbrzyski Książ na Dolnym Śląsku. Budowany przez wieki stanowi dziś prawdziwą perłę architektoniczną. Do tego dochodzi niezwykła historia księżnej Daisy , a oprócz tego tajemnicze historie z czasów hitlerowskich (łącznie z poszukiwaniem tam Bursztynowej Komnaty). Kolejny zamek, który właściwie każdy Polak powinien odwiedzić, to bez wątpienia krakowski Wawel. Znakomita architektura łączy się tu z prawdziwą historią polskich królów. Już wchodząc na dziedziniec Wawelu czujemy powiew wielu wieków historii.
Te trzy zamki to jedynie niewielka próbka tego, co można spostrzec w Polsce. Wystarczy wyłącznie dobrze zaplanować weekendy, aby poznać miejsca w całości niecodzienne.
Źródło: ciekawe miejsca w Polsce.