Dla miłośników książek

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi jednak ogromny wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, aby zaznajomić się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i wiele, wiele innych rodzajów książek, powoduje, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie poszukiwać porad i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się niebywale i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych albo charakter o tematyce life style, jednak jest także sporo osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog internetowy literacki to miejsce, gdzie możemy wyszukać de facto bardzo dużo informacji z zakresu nowości , a dodatkowo polecanych pozycji. Co istotne autorzy zamieszczają też recenzje książek, więc dzięki temu mamy co najmniej jakiś podgląd na dzisiejsze propozycje wydawców.
Jak znaleźć blog tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią słowo w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy odnaleźć prawdziwe perełki! Sprawdź tylko, czy dany autor, ażeby z całą pewnością monitoruje bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać także blogów dostosowanych pod konkretny gatunek książek, jednakże autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Sprawdź tutaj: Ursula K. Le Guin.