Działania naprawcze – postępowanie restrukturyzacyjne

W przypadku problemów finansowych i utraty płynności finansowej należy w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a więc zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone a także nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak też gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto wiedzieć na jej temat?
Należy zaznaczyć, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak także procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak także upadłości konsumenckiej.

Warto zdawać sobie sprawę jednakże, że postępowanie upadłościowe to końcowy krok, którego trzeba unikać. Ze stuprocentową pewnością rozwiązaniem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które umożliwia na pozyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest również wznowienie lub rozszerzenie działalności. Warto zatem postarać się o pozyskanie tych środków, by nie ogłaszać bankructwa. Warto mieć na uwadze, że kancelarie prawne oferują swoim klientom między innymi doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które daje możliwość na przywrócenie płynności finansowej. A dodatkowo, kancelarie podejmują się również prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak ażeby uzyskać porozumienie na ustaleniach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Sprawdź tutaj: działania restrukturyzacyjne.