Jak poradzić sobie z przesileniem jesiennym?

W okresie krótkich dni i niewielkiej ilości naturalnego światła słonecznego wielu osobom dokuczają nużące objawy przykładowo tj. kłopoty z zasypianiem brak apetytu nerwowość małomówność czy również brak energii. Jeśli zastanawiamy się, czym jest przesilenie jesienne, to jest to właśnie stan, który powoduje pogorszenie samopoczucia a także obniżenie jakości życia.
Czy można sobie poradzić z jesienną chandrą?
Oczywiście można sobie świetnie radzić z objawami jesiennej chandry, np z takimi jak brak apetytu czy również bezsenność.

Warto dodać natomiast o tym, że jesienna chandra wymaga od nas wprowadzenia pewnych przeróbek do codzienności, które przełożą się na nasze lepsze funkcjonowanie, a zatem przykładowo zniwelowanie problemów z zasypianiem, czy także brakiem apetytu. Niezbędne będzie w głównej mierze zadbanie o odpowiednią zrównoważoną dietę, która będzie zawierała odpowiednie proporcje składników odżywczych, jak także witamin i minerałów. Stąd też taka dieta powinna być bogata w głównej mierze w ryby, ale także w warzywa czy owoce np tj. pomarańcze grejpfruty czy także jabłka. Nie zapominajmy też o tym, że sposób na chandrę to systematyczna aktywność na świeżym powietrzu, która przekłada się na nasze lepsze zdrowie, niemniej jednak także na stopniowe poprawianie samopoczucia. Możemy wybrać tutaj różnorodne formy aktywności, a zatem na przykład jazdę na rowerze, jeżeli będą panowały sprzyjające warunki atmosferyczne, bieganie, nording walking czy też spacerowanie, które jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób w podeszłym wieku.

Zobacz także: sposób na chandrę.